Akceleračních programů najdete v České republice i v zahraničí desítky, ne-li stovky. Než se však do některého z nich přihlásíte, odpovězte si na 3 základní otázky. Ušetříte si několik přešlapů, nervů a dojdete k tomu správnému programu v ten správný čas.

 1. Kolik času jsem schopný projektu v rámci akcelerátoru momentálně věnovat?
  Věnujete se svému projektu na plný úvazek? Skvělé. Většina podnikatelů v rozjezdu však vedle svého projektu vydělává na živobytí v zaměstnání či jiným projektem. Proto je třeba si hned z kraje uvědomit, že akcelerátor bude mít skutečnou hodnotu jen v případě, že mu budete schopni věnovat dostatek času. S těžkým srdcem vidíme skvělé projekty, které akcelerátor opouštějí jen proto, že “nestíhají” a projekt s velkým potenciálem vrací zpět “do šuplíku”.
 1. Co chci v rámci akceleračního programu dokázat?
  V rámci svých časových možností si určete reálné cíle, kterého chcete v rámci akcelerátoru dosáhnout. Promyslete si, kam svůj business směřujete a kde se za 3 – 6 měsíců vidíte.
  S organizátory a mentory akceleračních programů můžete svůj cíl prodiskutovat a poupravit, ale vaše podnikání za vás nikdo nevymyslí. Ukažte, že víte, co chcete. Najděte ve vaší oblasti příležitost na trhu, a ujasněte si, jak ji s pomocí akcelerátoru uchopit.
 1. Co je cílem akceleračního programu?
  Už víte, jak intenzivně se vašemu projektu dokážete věnovat, kam ho chcete posunout a jakou podporu potřebujete? Je tedy na čase pustit se do průzkumu, který akcelerační programu je pro vás nejvhodnější. Kromě benefitů a podpory v rámci akceleračních programů se také zamyslete nad tím, proč vlastně konkrétní akcelerátor existuje?
  Ne všechny akcelerátory jsou stejné. Například akcelerátor vedený investorem si z vaší firmy vezme podíl a bude se skrze akceleraci snažit svůj podíl co nejrychleji zhodnotit. Naopak akcelerátor pod univerzitou může být cílen na rozvoj udržitelnosti projektů, aniž by zakladatelé přicházeli o část své firmy nebo byl očekáván raketový vzestup. Ujistěte se, že se cíl akcelerátoru shoduje s tím vaším.

V Impact Hubu se můžete setkat hned se 4 akceleračními programy, které se liší svým zaměřením. Některé pomáhají v rozjezdu studentským projektům zaměřeným na social business, jiné neziskovkám nebo klasickým firmám.

Jednou z vašich možností je Impact Hub 100-day Challenge, flexibilní akcelerační program založený na mentoringu a poradenství více než 50 zkušených expertů. V rámci Impact Hub 100-day Challenge nepřicházíte o podíl z vaší společnosti, ale platíte pouze vstupní poplatek 14 950 Kč + DPH a na konci programu doplácíte až 20 000 Kč + DPH dle vaší spokojenosti. Dveře programu jsou otevřeny v Praze, Brně i Ostravě a program startuje vždy v lednu, květnu a září. Pro více informací nám neváhejte napsat na 100dc@impacthub.cz.