Úvodním slovem Petra Vítka byl v Praze a Brně odstartován druhý běh akceleračního programu Impact Hub 100-day Challenge. Oficiální zahájení se v Brně pořádalo poprvé, přesto byl zájem o účast nemalý. Šest z přihlášených projektů v Brně a čtyři v Praze úspěšně našli svého mentora a pouští se na dlouhou cestu plnou práce a růstu.

Motivací k přihlášení byla většinou potřeba nových zákazníků, uvedení produktu na trh nebo celková revize obchodního modelu. Zástupci projektů měli na představení potenciálním mentorům pouze necelých 5 minut. „Bylo velmi zajímavé sledovat různorodost projektů, které jsou navíc v různých stádiích vývoje. Dokazuje to, že je 100-day Challenge opravdu vhodný pro kohokoli, kdo má vizi“ říká Pavlína Boxanová, členka brněnského Hubího týmu.

Jaké týmy se tentokrát dostaly do užšího výběru?

Název projektu Ve zkratce… Kontaktní osoba Mentor/ka Město
Abes On-line aplikace pro realitní kanceláře na generování dokumentace pro převody a nájmy nemovitostí Marie Ratajová Robert Tůma Praha
B4 Nutrition On-line aplikace pro komunikaci mezi nutričním specialistou a jeho klienty Pepa Plíhal David Žvak Praha
Bajkazyl Kavárna, cyklodílna a kulturní scéna Alena Přikrylová Martin Boxan Brno
Boogie Energy Pill Tableta pro čištění motoru, snižování emisí a úsporu paliva Arnošt Kořínek David Bůžek Brno
IoT Smart Box Multifunkční IoT řešení pro domácnost Martin Krček Jiří Hušek Brno
iSmlouva On-line platforma pro uzavírání smluv ve zcela elektronické podobě Jakub Svoboda Lukáš Cypra Praha
Muzeum medoviny Prodejna medovin a expozice v Praze Jiři Pouček Petr Vítek Praha
PANO3D Tvorba virtuálních prohlídek Marcel Oujezdský Jiří Švec Brno
Processnaut BPA Optimalizace procesních či výrobních ztrát s pomocí on-line mapovacího a modelovacího nástroje Lukáš Smiga Jakub Nosek Brno
WP Premium Hosting Hosting zahrnující balíček nejpoužívanějších prémiových pluginů Michal Šidlo David Kovalský Brno

 

Oproti prvnímu běhu se účastníci dočkají několika novinek. Mezi mentory nám přibyla řada nových jmen: například CEO & Technology Geek David Kovalský (QFix Solutions s.r.o.), startupový guru Jiří Švec, nebo marketingový poradce David Bůžek (Love Unlimited Ltd.).

Řady expertů, kteří účastníkům poskytují jednorázové konzultace, nám také pěkně rostou. Mezi konzultanty se nyní počítá více než 40 odborníků připravených účastníkům nabídnout nejednu cennou radu. Profily všech mentorů i expertů si budete moci brzy prohlédnout na webu 100DC.impacthub.cz.

Týmy čeká 100 dní usilovné práce a další dvě společná setkání, která proběhnou každý měsíc. Jedná se o tzv. brány, v červnu v Praze a v červenci v Brně. A už teď si můžete poznamenat 18. srpen, který bude ve znamení slavnostního zakončení. Před konzultanty, investory i přáteli si střihnou všichni účastníci ještě poslední, finálovou prezentaci, a na závěr Dne D vyhlásíme vítěze, který dosáhl největšího pokroku.

Týmům a jejich mentorům přejeme hodně sil a motivace!